Bosna i Hercegovina u četvrtfinalu Evropskog prvenstva u mininogometu

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u mininogometu igrala je večeras meč osmine finala Evropskog prvenstva protiv Češke. Regularni dio završen je rezultatom 2:2, a pobjednika su odlučivali penali gdje se bolje snašao naš tim i plasirao se među osam najboljih ekipa.

U uvodnim minutama utakmice, češki reprezentativci su imali više od igre, igrajući ofanzivnije. Međutim, Stanić je sjajno ukrao jednu loptu na sredini terena, odigrao pas na drugu stranu za usamljenog Dedića, koji postiže pogodak za 1:0. U 19. minuti, Češka je izjednačila. Potpuni preokret uslijedio je u 24. minuti, kada je Stranski, nakon auta, pogodio za 1:2 zbog loše reakcije golmana BiH. Nakon prvog poluvremena, rezultat je glasio 1:2 za Češku.

Češka je nastavila s napadima u drugom poluvremenu, ali pet minuta prije kraja Urta je postigao pogodak za 2:2.

Nakon regularnog dijela, utakmica je završila rezultatom 2:2. Bolji u izvođenju penala(1:3) bili su reprezentativci Bosne i Hercegovine i plasirali se u četvrtfinale Evropskog prvenstva.

Našu selekciju u četvrtini finala očekuje duel protiv Rumunije sutra od 20 sati, uz direktan prijenos na BHT1.

Izvor: Vijesti.ba